tebyan

وبلاگ شخصی رضا جعفری

thecup.ir

tebyan

وبلاگ شخصی رضا جعفری

بارالها، ما را به اخلاق پسندیده زینت فرما

۷ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

فعال کردن قابلیت Previous Version
در ابتدا شما برای بازیابی نسخه های قبلی یک فایل و پوشه باید قابلیت Previous Version داریوها سیستم خود را فعال کنید زیرا این قابلیت در ویندوز ۷ به طور پیش فرض فقط بر روی درایو C فعال است و شما در ابتدا فقط میتوانید به نسخه های قبلی فایل و پوشه این درایو دسترسی پیدا کنید،برای فعال نمودن قابلیت Previous Version بقیه داریو های سیستم مسیر زیر را دنبال کنید:

Control Panel > System and Security > System

 

۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۳ ، ۱۲:۱۳
رضا جعفری

۱) فتوشاپ را باز کنید و از منوی File گزینه ی Open را انتخاب کنید و بعد تصویر GIF مورد نظر را انتخاب کنید.
 
فتوشاپ, تبدیل عکس متحرک به ویدیو
 
۲) از منوی window گزینه ی timeline را انتخاب کنید.
 
فتوشاپ, تبدیل عکس متحرک به ویدیو
 

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۳ ، ۱۲:۱۰
رضا جعفریدین اسلام جامع ترین و کامل ترین دین است، دینی که به جزیی ترین جزییات زندگی مادی و معنوی توجه کرده است. حتی پیرامون شکل ظاهری ما در جامعه و شیوه صحیح راه رفتن و . . . سخن گفته است. بیاییم طریقه صحیح حضور در اجتماع را در محضر معصومین علیهم السلام بیاموزیم.
اجتماعچگونه در اجتماع ظاهر شویم؟
انسان به اقتضاى فطرت، جویاى پاکیزگى، زیبایى، تمیزى و آراستگى است، از ژولیدگى، پلیدى، پلشتى و پریشانى نفرت دارد. قرآن کریم در آیه‌اى «1» انسان‌ها را به آراستگى و برگرفتن زینت‌هاى خود، هنگام رفتن به مساجد دعوت مى‌کند. (که البته این توصیه منحصر به آرایش ظاهرى نبوده و زینت‌هاى معنوى مانند طهارت و تقوا را نیز شامل مى‌شود. از سوی دیگر پاکیزگی و آراستگی غیر از تبرّج و خودنمایی در اجتماع است و در اسلام انسانی که خود را با خودنمایی، طعمه کامجویی دیگران قرار می دهد به شدت نکوهش شده است.)

۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۳ ، ۲۲:۳۷
رضا جعفری

استفاده نادرست و بیش از حد از رایانه برای اجزای مختلف بدن مضر است. خشکی و خستگی چشم، دردهای عضلانی، درد مچ دست ، درد شانه و بازوها ، درد گردن، کمردرد و خمیدگی پشت از عوارض کار زیاد و طولانی مدت و نادرست با رایانه است.


کار با کامپیوتر

اگر بیش از دو ساعت در روز از رایانه استفاده ‌کنید، احتمال دارد که به «سندرم بینایی رایانه‌ای» مبتلا شوید.

دکتر جنیفر آشتون، پژوهشگر و متخصص کانادایی در این باره می گوید:

"سندرم بینایی رایانه‌ای یا «CVS» شامل علائمی است که در پی استفاده طولانی مدت از رایانه و ابزار الکترونیکی دستی، در طول روز و به طور مکرر بروز می‌کنند.

‌مهم ترین علائم این سندرم عبارتند از خستگی چشم، خشکی و تحریک پذیری چشم، خستگی عمومی بدن و سردردهای مکرر.

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آذر ۹۳ ، ۲۰:۵۲
رضا جعفری


خم کردن سر به جلو برای استفاده از تلفن همراه فشار زیادی به گردن وارد می کند، تا جایی که اثر آن با اثر آویزان کردن وزنه 27 کیلوگرمی از گردن برابری می کند.

موبایل و فشار به گردن و ستون فقرات
نتایج پژوهشی جدید نشان می دهد که خم کردن سر و نگاه کردن به پایین برای کار کردن با تلفن همراه، معادل وزنه ای 27 کیلوگرمی روی گردن شما نیرو وارد می کند. این نیرو مشابه این است که چهار توپ بزرگ بولینگ یا کودکی هشت ساله از گردنتان آویزان شده باشد.
 
۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آذر ۹۳ ، ۲۰:۵۰
رضا جعفری

یکی از بهترین و قدرتمندترین نرم افزارهای پیام رسان متنی و گفتگوی های صوتی و تصویری در دنیای مجازی ، نرم افزار Skype می باشد که پس از گذشت سالها توانایی های خود را بخوبی به کاربران دنیای مجازی اینترنت به اثبات رسانده است!
 
آموزش ساخت اکانت اسکایپ 
 
در این آموزش به چگونگی نحوه ی ساخت اکانت اسکایپ خواهیم پرداخت، تا شما  براحتی قادر به ساخت و راه اندازی اکانت اسکایپ خود باشید...
 

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۸:۰۲
رضا جعفری

دعوا های حقوقی همیشه برای کاربران فضای مجازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . به خصوص اگر یک سر دعوا گوگل و یک سر دیگر ان یک نهاد سیاسی باشد . شاید یکی از عجیب ترین خبرهای  هفته های گذشته ، تصمیم اتحادیه اروپا برای جدایی سرویس جستجوی گوگل از دیگر سرویس های این شرکت بود . اما به نظر میرسد پارلمان اروپا حریف گوگل نشده است و امروز طی یک رای گیری نتوانست اکثریت آرا را برای انجام این کار بدست اورد . پارلمان اروپا رسما اذعان کرد که قدرت کافی را برای جدایی سرویس جستجو از دیگر خدمات دیجیتال گوگل ندارد . درست است که پارلمان اروپا نتوانست حریف لابی گری گوگل شود اما این یک زنگ خظر جدی برای موضوع انحصار گوگل در فضای جستجو وب اروپایی است . گوگل در حال حاضر ۹۰ درصد سهم جستوی اروپا را در انحصار خود دارد .
گوگل
در سال ۲۰۱۰، برخی از رقبای این شرکت ادعا کردند که گوگل محصولات و خدمات خود را در نتایج جستجو ، در اولویت قرار میدهد . در قطعنامه پارلمان آمده است که “بازار جستجوی آنلاین است از اهمیت ویژه ای در تضمین شرایط رقابتی در بازار دیجیتال برخوردار است ” . این برای اولین بار نیست که یک دولت یا نهاد سیاسی از گوگل میخواهد اجازه ی نظارت بر روند جستجویش را بدهد . چندی پیش نیز آلمان از گوگل خواست فرمول جستجوی خود را فاش کند .

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۹۳ ، ۱۹:۵۵
رضا جعفری